
Autoloze Utrechtse Merwedewijk ontvangt klachten over slechte ov-ontsluiting
De nieuwe Utrechtse stadswijk Merwede wordt een van de grootste autovrije wijken van Nederland. Ruim 10.000 bewoners gaan vooral deelvervoer, fietsen, ov, LEV’s en mobiliteitshubs gebruiken om zich te verplaatsen. Bewoners van de al gebouwde wijk ten noorden van de stadswijk hebben kritiek op de plannen: “Momenteel is er geen bushalte in de buurt, terwijl er wel een busbaan recht voor de deur ligt.”
Verder lezen?
U hebt het maximumaantal gratis artikelen bereikt voor deze maand. U kunt een abonnement nemen om verder te lezen.
De afstandsvervalfunctie van CROW geeft percentages die mensen bereid zijn te lopen tot een halte. Als het te ontsluiten gebied om de halte volledig wordt gedekt met haltestralen van 350 meter is een gewone bus exploitabel. De eis van 500 meter, die concessieverleners stellen is een farce. De kans op instappers is dan nul. Doorgaan met jaarlijkse groei voor Interliners, HOV, Q-liner, R-Net en inmiddels BRT beperkt de mobiliteit van mensen die afhankelijk zijn vervoerd te worden door anderen.
Bewoners ontsluiten met OV vergt inrichting van een route voor OV waar de bus kan doorstromen en waar bewoners via aantrekkelijke looppaden haltes kunnen bereiken. Jammer dat de stedelijke bouwers voor zowel Merwedewijk als het vijfde dorp Zuidplas steekjes lieten vallen. Hopelijk blijft het daarbij.