Provincie Utrecht en Syntus aangesproken op uitval bussen

De wethouder van de gemeente Ronde Venen heeft vervoerder Syntus en de provincie Utrecht opgeroepen om de uitval van bussen aan te pakken. “Het lijkt er namelijk op dat onze gemeente onevenredig hard wordt getroffen door de uitval van busdiensten”, meent wethouder Alberta Schuurs. De twee partijen hebben toegezegd alles te doen om het probleem zo snel mogelijk op te lossen. 

Daarbij heeft Syntus de verwachting uitgesproken dat de uitval na de herfstvakantie zal zijn opgelost. Onlangs maakte de vervoerder bekend te maken te hebben met een fors tekort aan arbeidskrachten. Daardoor zijn er niet langer voldoende buschauffeurs om alle buslijnen te kunnen blijven rijden.

Tot minimum beperken

Onder andere in Ronde Venen wordt dit nu gemerkt, omdat vooral lijn 126 van Mijdrecht-Centrum naar Amsterdam Bijlmer/Arena uitvalt. “Van verschillende kanten krijgen we signalen van inwoners die worden geconfronteerd met uitvallende bussen”, aldus Schuurs. “Dat is natuurlijk heel erg vervelend. In een gesprek met gedeputeerde Dennis Straat van de provincie Utrecht en vertegenwoordigers van busmaatschappij Syntus heb ik aangedrongen om uitval tot een minimum te beperken.”

De vervoerder hoopt het zelf ook zo snel mogelijk te kunnen verhelpen en zal ook extra aandacht geven aan de communicatie over de uitval van bussen. Reizigers worden daarom nog steeds geadviseerd om voor hun vertrek eerst een reisplanner te raadplegen. Die geeft de meest actuele stand van zaken aan.

Zeeland

Vrijwel alle vervoerders hebben moeite om nieuw personeel te werven en de eerste lijnen vallen daarom uit. Vorige week werd hetzelfde probleem in de provincie Zeeland ook al aan de kaak gesteld door de PvdA-fractie. Op verschillende lijnen was geen personeel aanwezig. De gedeputeerde meldde daarop dat Connexxion in zijn ogen zo snel mogelijk weer moest gaan rijden.

Lees ook:

BusVision Congres 2018 banner

Het wordt steeds belangrijker om netwerken te optimaliseren en te voorkomen dat storingen de dienstregeling verhinderd. Bezoek het BusVision Congres op 11 oktober in Expo Houten en leer meer over de optimalisatie van het OV.  

Auteur: Inge Jacobs

1 reactie op “Provincie Utrecht en Syntus aangesproken op uitval bussen”

kees boer|21.09.18|21:18

De gemeente Ronde Venen heeft klappen genoeg gehad met het steeds doorknippen en inkorten van zijn buslijnen,diep betreurenswaardig en waar met geen woord over gerept wordt is dat ze nog spoor hadden dat die niet werd gereactiveerd en heropend voor reizigers terwijl er in Duitsland WEL af en toe een lijn wordt heropend !

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Provincie Utrecht en Syntus aangesproken op uitval bussen | OVPro.nl

Provincie Utrecht en Syntus aangesproken op uitval bussen

De wethouder van de gemeente Ronde Venen heeft vervoerder Syntus en de provincie Utrecht opgeroepen om de uitval van bussen aan te pakken. “Het lijkt er namelijk op dat onze gemeente onevenredig hard wordt getroffen door de uitval van busdiensten”, meent wethouder Alberta Schuurs. De twee partijen hebben toegezegd alles te doen om het probleem zo snel mogelijk op te lossen. 

Daarbij heeft Syntus de verwachting uitgesproken dat de uitval na de herfstvakantie zal zijn opgelost. Onlangs maakte de vervoerder bekend te maken te hebben met een fors tekort aan arbeidskrachten. Daardoor zijn er niet langer voldoende buschauffeurs om alle buslijnen te kunnen blijven rijden.

Tot minimum beperken

Onder andere in Ronde Venen wordt dit nu gemerkt, omdat vooral lijn 126 van Mijdrecht-Centrum naar Amsterdam Bijlmer/Arena uitvalt. “Van verschillende kanten krijgen we signalen van inwoners die worden geconfronteerd met uitvallende bussen”, aldus Schuurs. “Dat is natuurlijk heel erg vervelend. In een gesprek met gedeputeerde Dennis Straat van de provincie Utrecht en vertegenwoordigers van busmaatschappij Syntus heb ik aangedrongen om uitval tot een minimum te beperken.”

De vervoerder hoopt het zelf ook zo snel mogelijk te kunnen verhelpen en zal ook extra aandacht geven aan de communicatie over de uitval van bussen. Reizigers worden daarom nog steeds geadviseerd om voor hun vertrek eerst een reisplanner te raadplegen. Die geeft de meest actuele stand van zaken aan.

Zeeland

Vrijwel alle vervoerders hebben moeite om nieuw personeel te werven en de eerste lijnen vallen daarom uit. Vorige week werd hetzelfde probleem in de provincie Zeeland ook al aan de kaak gesteld door de PvdA-fractie. Op verschillende lijnen was geen personeel aanwezig. De gedeputeerde meldde daarop dat Connexxion in zijn ogen zo snel mogelijk weer moest gaan rijden.

Lees ook:

BusVision Congres 2018 banner

Het wordt steeds belangrijker om netwerken te optimaliseren en te voorkomen dat storingen de dienstregeling verhinderd. Bezoek het BusVision Congres op 11 oktober in Expo Houten en leer meer over de optimalisatie van het OV.  

Auteur: Inge Jacobs

1 reactie op “Provincie Utrecht en Syntus aangesproken op uitval bussen”

kees boer|21.09.18|21:18

De gemeente Ronde Venen heeft klappen genoeg gehad met het steeds doorknippen en inkorten van zijn buslijnen,diep betreurenswaardig en waar met geen woord over gerept wordt is dat ze nog spoor hadden dat die niet werd gereactiveerd en heropend voor reizigers terwijl er in Duitsland WEL af en toe een lijn wordt heropend !

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.